Branş Öğretmenlerimiz

Meryem Elif RİZELİ

İngilizce ve Fransızca ÖĞRETMENİ


Fransız Asıllı Kanada‘lı bir anne ile Trabzon’lu bir babanın kızı olarak KANADA nın Montreal şehrinde 1974 yılında doğdu. İlk, Lise ve Üniversite öğrenimini Kanada’da yaptı. CALGARY ÜNİVERSİTESİ Fransız Dili Edebiyatı bitirerek, İngilizce yeterlik belgesi aldı. Bu konuda  YÖK’den denklik belgesi ve  Türkiye’de İngilizce kurs bitirme belgesi aldı. Kanada ABLE MACIHE SHOP firmasında 5 yıl halkla ilişkiler ve muhasebe müdürlüğü yaptı. KANADA'da annesinin okulunda öğretmenlik yaptı , özel dersler verdi. Haziran 1999’da Türkiye’ye geldi. Aynı yıl Özel Candan Kolejinde İngilizce-Fransızca öğretmeni olarak çalıştı. 1999-2003 yılları arasında Büyük Temel İngilizce Kursunda görev yaptı. 2002 yılında evlendi ve Trabzon’a yerleşti. Evli ve üç çoçuk annesidir. Anadili İngilice-Fransızcadır. Türkçe de bilir. Trabzon’da dile yönelik radyo ve televizyonlarda etkinlikler yaptı. Yayıncılık adına soru bankası ve yaprak testler üretmektedir.Ders verdiği öğrencileri Türkiye’nin sayılı okullarında okumaktadır(Robert koleji,TED, Hisar Kolejleri v.b.). İngilizce- Fransızca çevirmeni ve mali müşavirlik haklarına sahiptir. Sahibi olduğu  Kuzey Yıldızı Etüt Merkezi’nde  İngilizce –Fransızca öğretmenidir. Kuzey Yıldızı Etüt Merkezi’nin  eğitim ve öğretimden sorumlusudur.

Meryem Elif RİZELİ Kanada'da doğdu, orda büyüdü, eğitimini de orada aldı. Fakat Türkiye’de, Trabzon’da BİR TÜRK olarak, Türk çocuklarına eğitim hizmeti vermekten mutluluk duymaktadır.


 

Meral BİRİNCİ

İngilizce  ÖĞRETMENİ 

Gizem SERDAR

İngilizce Öğretmeni


18/02/1989 Trabzon doğumludur. Ortaöğrenimini  Akçaabat Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’nde tamamladı. 2007 yılında KTÜ , İngilizce  Bölümünde lisans eğitimine başladı. 2012 yılında ktü  İngilizce Bölümünden mezun oldu. 2012-2013 yılları arasında MEB’de ve özel okullarda İngilizce Öğretmeni olarak görev aldı. 2013 yılından itibaren Kuzey Yıldızı Etüt Merkezinde İngilizce Öğretmeni olarak çalışmaktadır.


 

   

Murat AKSU

Türkçe ÖĞRETMENİ


 03/02/1987 Trabzon doğumludur. Ortaöğrenimini Trabzon Beşikdüzü İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 2004 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Giresun Eğitim Fakültesi, Türkçe Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimine başladı. 2008 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Giresun Eğitim Fakültesi, Türkçe Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2008-2012 yılları arasında MEB’de ve özel okullarda Türkçe Öğretmeni olarak görev aldı. 2013 yılından itibaren Kuzey Yıldızı Etüt Merkezinde Türkçe Öğretmeni olarak çalışmaktadır.


 

Semra DEMİRCİ

Sosyal Bilgiler Öğretmeni


15/11/1983 Artvin doğumludur. Ortaöğrenimini Ardanuç Çok Programlı Lisesi’nde tamamladı. 2003 yılında Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimine başladı. 2007 yılında Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden 4.olarak mezun oldu.Yan alan eğitimi olarak Türkçe öğretmenliği eğitimi aldı.2007 yılında Temel eğitim ve uygulamalı eğitim sertifikası aldı. 2010 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimler Enstitüsü Coğrafya öğretmenliğide Yüksek lisans eğitimine başladı. 2010-2011 KTÜ Yabancı Diller Bölümünde İngilizce Eğitimini tamamladı. 2007-2012 yılları arasında Meb’te ve birçok özel öğrenim(Sınav dershanesi, ekol dershanesi v.b.) kurumlarda çalıştı. 2013 yılında iş ve meslek danışmanlığı sertifikasını aldı.2012 yılından itibaren Kuzey Yıldızı Etüt Merkezinde sosyal bilgiler öğretmeni ve eğitim öğretim sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

 

 

Esra KAPTAN

Sosyal Bilgiler  ÖĞRETMENİ


14/ 03/ 1991’de Muğla'da doğdu. 2009 yılında, ortaöğrenimini Muğla  Anadolu Lisesi’nde bitirdikten sonra, aynı yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi  İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünde lisans  eğitimine başladı. 2013 yılında Yüksek Onur derecesi ile lisans eğitimini tamamladı. 2013 yılında aynı alanda yüksek lisans eğitimine başladı. 19 yaşında ilk makalesi yayınlandı.4 yıl tiyatro ile uğraştı ve Uluslararası Antalya Tiyatro Festivalinde oyunculuk ödülü aldı.2010-2012 yıllarında Muğla’da, çocuklara yönelik deniz ve doğa kapm’larında etkinliklerde bulundu. Mikro Beden Dili ,Diksiyon,Profesyonel İletişim eğitimlerine katıldı ve başarı sertifikaları aldı. K.T.Ü Yabancı Diller Bölümünde İngilizce eğitimini tamamladı.  Halen yüksek lisans eğitimi almaktadır ve Sosyal Hizmetler Uzmanlığı okumaktadır. 2013 yılından itibaren Kuzey Yıldızı Etüt Merkezi’nde Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yapmaktadır.


 

Feyza Nur ŞENGÜL

Fen Bilgisi ÖĞRETMENİ


1987  Trabzon doğumludur. İlköğrenimini İskenderpaşa İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini Kanuni Anadolu lisesi’nde tamamladı. 2006 yılında Muğla Üniversitesi, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimine başladı. 2011 yılında Muğla Üniversitesi, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2011-2014 yıllarında devlet ve özel öğrenim kurumlarında çalıştı.2014 yılından itibaren Kuzey Yıldızı Etüt Merkezinde Fen bilgisi Öğretmeni olarak çalışmaktadır.
 

Sefa EROĞLU

Fen Bilgisi ÖĞRETMENİ


  1990 Trabzon doğumludur. İlköğrenimini Arsin Merkez İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini Arsin Lisesi’nde tamamladı. 2008 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimine başladı. 2012 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2012-2013 yıllarında devlet ve özel öğrenim kurumlarında çalıştı.2013 yılından itibaren Kuzey Yıldızı Etüt Merkezinde Fen bilgisi Öğretmeni olarak çalışmaktadır. 

Pınar AKÇAİR

Matematik  ÖĞRETMENİ


01/07/1990 Trabzon doğumludur. Ortaöğrenimini Trabzon Beşikdüzü  İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 2008 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi, Matematik Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimine başladı. 2013 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi, Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2008-2013 yılları arasında özel öğrenim kurumlarında çalıştı. Birebir ve özel ders programlarına katıldı. 2010 yılında Erasmus programıyla Amerika’da eğitim aldı. 2012 yılından itibaren Kuzey Yıldızı Etüt Merkezinde matematik öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 


 

 

Merve TURGUT

İngilizce  ÖĞRETMENİ